Cosmelan, dermamelan – usuwanie przebarwień

Czas trwania zabiegu: 30 min

Cena: 1200 pln

Dla kogo przeznaczony jest zabieg:

Dla osób, które mają uciążliwe przebarwienia, których nie udało się usunąć peelingami kosmetycznymi. Cosmelan jest wyjątkowo skuteczny przy przebarwieniach hormonalnych, przebarwieniach posłonecznych, piegach czy znamionach barwnikowych.

Rekonwalescencja: do 7 dni

Sposób przygotowania do zabiegu: brak zaleceń

Zabieg wykonuje lekarz

WSKAZANIA:

  • przebarwienia hormonalne
  • przebarwienia posłoneczne
  • piegi
  • znamiona barwnikowe

PRZECIWWSKAZANIA:

  • aktywne zmiany skórne
  • ciąża
  • opryszczka
  • karmienie piersią

INFORMACJA ROZSZERZONA

Cosmelan/Dermamelan to preparat nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask. 

Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jest to jednorazowy zabieg radykalnie usuwający przebarwienia! 
Jedna z najskuteczniejszych metod wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych na rynku, zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
 Skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych – melasma, chloasma. Reguluje wydzielanie się łoju, rozjaśnia plamy, takie jak: piegi, przebarwienia posłoneczne, znamiona barwnikowe.

OPIS ZABIEGU:

Na pierwszej wizycie lekarz informuje pacjenta o zasadach działania i etapach przebiegu zabiegu, po przeprowadzonym zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie!! W przypadku przerwania leczenia, przebarwienia mogą ponownie się pojawić, gdyż terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmetacji, jedynie ją przerywa!! Wizyty kontrolne odbywają się 8., 15., 30. dnia po zabiegu.
 Po demakijażu, lekarz nakłada płyn odtłuszczający o działaniu oczyszczającym, który usuwa martwe komórki z powierzchni skóry. Następnie zostaje nałożony preparat Cosmelan lub Dermamelan, w postaci maski koloru musztardowego, która stanowi podstawę zabiegu. Pacjentka z maską nałożoną na twarz udaje się do domu i zmywa ją po czasie ustalonym przez lekarza. Zaleca się wykonywanie zabiegu po południu  lub dzień wolny od pracy. Pacjentka w domu podtrzymuje  działanie zabiegu, 
stosując krem Cosmelan2 lub Dermamelan2, który wspomaga usunięcie plam, reguluje wydzielanie się łoju, zamyka pory, chroni przed hiperpigmetacją. Krem posiada filtr przeciwsłoneczny, chroniący skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, nawilża, odżywia skórę, utrzymuje ją gładką i elastyczną. Musi być stosowany według wskazań lekarza.
 W pierwszych 3 dniach po zabiegu przy cerach bardzo wrażliwych skóra może być bardzo zaczerwieniona, obrzęknięta  – to reakcja jak najbardziej normalna, pojawia się uczucie pieczenia i napięcia.

Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.

Sprawdź również

Call Now Button