Lipotransfer – modelowanie sylwetki

LIPOTRANSFER

Wiele osób boryka się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Rozwiązaniem może się okazać lipotransfer, inaczej zwany także lipofilingiem. Pod tymi pojęciami rozumiemy procedurę pobrania własnej tkanki tłuszczowej i przeszczepienia jej w inny, wybrany obszar ciała. Najczęściej nadmiar tłuszczu zdejmuje się z brzucha, pośladków, ud oraz bioder. Pobraną tkankę aplikuje się natomiast w miejsce, które można w jakiś sposób uzupełnić, poprawić za jego pomocą, na przykład w okolice szyi, twarzy, oczu, biustu czy podbródka.

PRZESZCZEP TŁUSZCZU – NA CZYM POLEGA ZABIEG I CO WARTO O NIM WIEDZIEĆ?

Zabieg, jakim jest przeszczep tłuszczu, przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Najpierw lekarz pobiera własną tkankę tłuszczową pacjenta przy wykorzystaniu liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Za jednym razem można pobrać od 20, do 30 mililitrów tłuszczu. Bezpośrednio po pobraniu tłuszcz należy oczyścić i odwirować tak, by pozbyć się nadmiaru płynów, a w pobranym materiale pozostał jedynie czysty tłuszcz, ponieważ tylko on okaże się użyteczny w dalszej części procedury. Następnie tkankę wszczepia się w konkretne, wybrane wcześniej miejsce. Proces ten wykonuje się przy użyciu cienkiej igły. Dzięki lipotransferowi można poprawić mankamenty sylwetki i jednocześnie wpłynąć pozytywnie na obecną kondycję skóry.

Warto wiedzieć, że to, ile potrwa zabieg, jest dość indywidualną kwestią i zależy w dużej mierze od tego, jakie miejsce wybierze się na przeszczep. Zwykle jednak procedura zajmuje od godziny do półtorej. Po przeszczepie tłuszczu może wystąpić obrzęk, zasinienie, a także ból w miejscu, gdzie została zaaplikowana nowa tkanka. Można jednak z powodzeniem złagodzić dolegliwości przy pomocy odpowiednich maści. Do normalnego stanu ciało powinno powrócić po upływie około dwóch tygodni, jednak często już następnego dnia lub kilka dni później pacjent może wrócić do pracy.

LIPOTRANSFER – DLA KOGO I CZEMU WŁAŚNIE ON?

Nietrudno się domyślić, że na lipotransfer decydują się osoby, które narzekają na nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu, a chcąc się go pozbyć, planują jednocześnie ujędrnić zupełnie inny obszar swojego ciała. Jednocześnie zabieg ten poleca się również osobom myślącym o redukcji blizn pooperacyjnych oraz będących skutkami urazów.

Na korzyść przeszczepu tłuszczu przemawia fakt, że własna tkanka przyjmie się na sto procent i nie ma ryzyka, że organizm ją odrzuci. Co więcej, sam zabieg nie trwa zbyt długo, a praktycznie dzień lub kilka dni po nim można powrócić do normalnej aktywności zawodowej. Efekty są widoczne już po dwóch dniach od przeprowadzenia zabiegu, choć na osiągnięcie ostatecznego celu trzeba poczekać trochę dłużej. Co istotne, lipotransfer można powtarzać, a jego proces nie pozostawia żadnych trwałych i widocznych zmian na skórze. Zaletą okazuje się też fakt, że zabieg można bez problemu łączyć z innymi procedurami zaliczanymi do medycyny estetycznej.

LIPOTRANSFER

Lipotransfer to zabieg, który pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele i przeszczepienie jej w inne. Przeszczep z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej to sposób na redukcję niedoskonałości i pozbycie się jej np. z brzucha i ud, a jednocześnie poprawę wyglądu np. biustu, podbródka czy szyi. Zabieg ten jest coraz popularniejszy z uwagi na doskonałe rezultaty, skuteczność i szybką rekonwalescencję. Tkanka tłuszczowa pochodząca bezpośrednio od pacjenta uznawana jest w środowisku medycznym i kosmetologicznym za jeden z bezpieczniejszych materiałów służących do poprawy wyglądu wybranych partii ciała. Pobrany materiał (20 – 30 mililitrów) poddawany jest oczyszczeniu i odwirowaniu w wyniku czego do ciała zostaje wprowadzony czysty tłuszcz.

LIPOTRANSFER – SPOSÓB NA MODELOWANIE SYLWETKI

Lipotransfer to nowoczesny i bezpieczny sposób na poprawienie owalu twarzy, wypełnienie zmarszczek i bruzd. Zabieg ten okazuje się skuteczny także w kwestii poprawy wyglądu wiotkiej skóry i symetrii twarzy. Lipotransfer to bezpieczna metoda, która umożliwia modelowanie sylwetki, pozbycie się wiotkości skóry, nierówności, ubytków i blizn. Długość zabiegu uzależniona jest od konkretnego pacjenta oraz miejsca przeszczepu. Po wprowadzeniu tłuszczu może wystąpić lekki obrzęk, zasinienie, ból w miejscu aplikacji, jednak przy pomocy odpowiednich maści można znacznie złagodzić dolegliwości. Często już następnego dnia po zabiegu możliwy jest powrót do normalnego funkcjonowania.

Sprawdź również

Call Now Button