Likwidowanie zmarszczek

LIKWIDOWANIE ZMARSZCZEK ORYGINALNYM PREPARATEM FIRMY ALLERGAN

Czas trwania zabiegu: do 30 min

Cena: 600pln okolica (okolica to zmarszczka pionowa na czole, tzw. lwia zmarszczka, kurze łapki i zmarszczki poziome na czole), 2 okolice 1100pln, 3 okolice 1500pln

 

Rekonwalescencja: brak wskazań

Sposób przygotowania do zabiegu: brak zaleceń

Specjalista wykonujący zabieg: lekarz

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST TEN RODZAJ ZABIEGU:

Toksyna bot. polecana  jest dla kobiet i mężczyzn do likwidowania zmarszczek mimicznych. To najpopularniejsza metoda wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych). Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy. Toksyna bot. uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować, czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach,  efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

WSKAZANIA:

 • usuwanie zmarszczek między brwiami („lwie” zmarszczki)
 • usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła
 • usuwanie zmarszczek wokół oczu („kurze łapki”)
 • inne: usuwanie zmarszczek powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi

PRZECIWWSKAZANIA:

 • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża i okres karmienia
 • zaburzenia krzepnięcia

 

INFORMACJA ROZSZERZONA:

Toksyna bot. został wprowadzony przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni pod koniec 1980. Przez FDA został zatwierdzony w  kosmetyce w 2002 r., pomagając milionom pacjentów pozbyć się dokuczliwych zmarszczek na twarzy. Obecnie toksynę stosuje się do zabiegów związanych ze skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka, nadmiernemu poceniu się  i  jako kuracji przeciwzmarszczkowej na kurze łapki, zmarszczki między brwiowe, oraz do usunięcia bruzd na czole. Jest przedmiotem badań w leczeniu wielu innych schorzeń: od kolan, choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego i zaburzeniu stawu skroniowego (TMJ) do migrenowego bólu głowy i łagodnego rozrostu stercza (BPH).

Toksyna zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe.  Należy planować kolejne kuracje, jeśli zależy nam na długoterminowych efektach. W zależności od obszaru, na którym będzie stosowana kuracja, procedura może potrwać 15 do 30 minut. Pacjenci powinni wrócić do domu po zakończeniu zabiegu. Wybór punktów do zaaplikowania toksyny ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu. Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca, aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te niekoniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień, można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień.

Tuż po zabiegu powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi, w które preparat był wstrzykiwany. Efekty utrzymują się od około 3 do 5 miesięcy. Jeżeli odczujesz widoczne zanikanie jego efektów, powinnaś poddać się kolejnej kuracji.

W naszym gabinecie zabiegi wykonujemy preparatami:  firmy Allergan i  Galderma.

ZMARSZCZKI POWSTAJĄ W WYNIKU:

 • Czynników wewnątrzpochodnych endogennych i  związane  są z uwarunkowaniem genetycznym i fizjologicznym.
 • Czynników zewnątrzpochodnych egzogennych związanych z wpływem czynników środowiska, takich jak, promieniowanie UV, nikotyna, zanieczyszczenia środowiska, gorące powietrze, stres, zła dieta itp. Wszystkie te czynniki stymulują w organizmie powstawanie wolnych rodników. Wolne rodniki prowadzą do uszkodzeń w obrębie materiału genetycznego DNA komórek naskórka i skóry właściwej, niszczą białka, takie jak kolagen i elastyna. W taki sposób przyczyniają się do powstawania zmarszczek, zmniejszając elastyczność, sprężystość i gęstość skóry.
 • Zmian hormonalnych –  spadek estrogenów – skóra traci swą sprężystość i gęstość. Staje się mniej elastyczna, cienka, wiotka. Pojawiają się na niej zmarszczki, najpierw płytkie, lecz w miarę upływu czasu coraz głębsze, można zauważyć bruzdy o przebiegu równoległym i różnym nasileniu. Dochodzi do zmian owalu twarzy w wyniku zmian w tkance tłuszczowej, a także do zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny.

RODZAJE ZMARSZCZEK:

 • dynamiczne – zmarszczki mimiczne
 • statyczne – przyczyną ich powstawania jest naturalny proces starzenia się skóry bez względu na mimikę, zanik włókien kolagenowych, jak również czynniki genetyczne.

ZE WZGLĘDU NA PRZYCZYNĘ POWSTAWANIA ZMARSZCZEK WYRÓŻNIAMY:

 • zmarszczki mimiczne – powstają w wyniku skurczu mięśni twarzy
 • zmarszczki grawitacyjne – pojawiają się wskutek wiotczenia skóry w procesie starzenia
 • zmarszczki posłoneczne – spowodowane działaniem promieniowania UV
 • zmarszczki senne – ułożenie skóry podczas  snu.

ZE WZGLĘDU NA GŁĘBOKOŚĆ ZMARSZCZEK WYRÓŻNIAMY:

 • zmarszczki powierzchniowe –  nie przekraczają 0,05 mm głębokości
 • zmarszczki głębokie – występują w postaci bruzd poziomych lub pionowych na policzkach, czole, szyi, w dolnej części twarzy.

BOTOKS – ŻYRARDÓW

Botoks to toksyna botulinowa, z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Zazwyczaj wykorzystywana do likwidowania zmarszczek w trzech okolicach. Tzw. lwia zmarszczka – pomiędzy brwiami, zmarszczki poziome czoła i tzw. kurze łapki w okolicy oka. Wspomniane problemy wraz z wiekiem dotykają wielu z nas. Warto wybrać więc wysoce skuteczną substancję – botoks, która wyeliminuje nieestetyczne zmarszczki. Uzyskany efekt na pewno będzie satysfakcjonujący! Piękny i młody wygląd można uzyskać tylko pod okiem specjalistów, których znajdziesz w AURI Medycyna Estetyczna – Żyrardów.

BOTOKS W AURI MEDYCYNA ESTETYCZNA – SKIERNIEWICE

W naszym gabinecie AURI Medycyna Estetyczna w Skierniewicach wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Zazwyczaj trwa on od 15 do 30 minut. Wykonywany jest w komfortowych warunkach przez doświadczony zespół. Jest to niezwykle ważne, gdyż toksyna botulinowa musi zostać podana bardzo precyzyjnie. Pozwala to uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Sprawdź również

Call Now Button