Redukcja tkanki tłuszczowej

Szybkie i trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest marzeniem wielu z nas. Żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę, oprócz tradycyjnych sposobów można skorzystać z innowacyjnych metod, które bezpowrotnie usuną nadmiar tkanki tłuszczowej. Takie możliwości daje nam skorzystanie z zabiegów dostępnych w Gabinecie Medycyny Estetycznej  AURI dotyczących redukcji tkanki tłuszczowej.

Tkanka tłuszczowa namnaża się w pierwszych miesiącach życia płodowego. Komórki odpowiedzialne za syntezę i gromadzenie tłuszczu w ciągu pierwszego roku życia trzykrotnie zwiększają swoją ilość. Ich liczba wzrasta w ciągu kolejnych pięciu lat i ponownie w okresie dojrzewania. W kolejnym okresie życia poziom tkanki tłuszczowej jest w miarę stabilny. Tkanka tłuszczowa jest rodzajem tkanki łącznej właściwej, zbudowanej głównie z dużych komórek tłuszczowych (adipocytów). Składa się z włókien kratkowych i komórki tłuszczowej.

 

Tkanka tłuszczowa znajduje się głównie w warstwie podskórnej (wzmacnia i nadaje skórze elastyczność) oraz otacza niektóre narządy wewnętrzne. Komórki tłuszczowe uwalniają tłuszcz, jako materiał energetyczny dla procesów oddychania komórkowego, w miarę zapotrzebowania organizmu (jest również materiałem zapasowym). Poza magazynowaniem tłuszczów tkanka tłuszczowa pełni również rolę warstwy termoizolacyjnej dla organizmu oraz ochronnej dla niektórych narządów (np. nerek). Jednak istnieje wiele czynników środowiskowych, takich jak: źle zbilansowana dieta, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, które powodują wzrost ilości komórek tłuszczowych. Może mieć on też podłoże genetyczne.

 

Liczba komórek tłuszczowych ma zasadniczy wpływ na nasze kształty. Ilość tłuszczu wypełniającego komórki tłuszczowe możemy zminimalizować, jeśli wystarczy nam wytrwałości i samodyscypliny, ale fizjologiczne pozbycie się rozwiniętych komórek tłuszczowych jest niemożliwe. Kiedy ani dieta, ani ćwiczenia fizyczne nie przynoszą rezultatów, warto skorzystać z usług medycyny estetycznej. Najlepszym w takiej sytuacji rozwiązaniem są zabiegi, które bezpowrotnie zniszczą nadmiar komórek tłuszczowych. Taką możliwość dają nam zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej przygotowane w Gabinecie AURI. W Gabinecie Medycyny Estetycznej AURI przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program zabiegów i preparatów specjalistycznych pozwalających zredukować zbędną ilość tkanki tłuszczowej oraz redukować cellulit, dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Zabiegi wzmagają produkcję kolagenu, pobudzają cyrkulację krwi i limfy, przyspieszają metabolizm organizmu.

 

Pełen wachlarz zabiegów redukujących tkankę tłuszczową dostępnych w Gabinecie Medycyny Estetycznej AURI daje możliwość redukcji tkanki tłuszczowej na stałe, uzyskanie płaskiego brzucha, wymodelowanych bioder i smukłych ud wówczas, gdy mimo diety i ćwiczeń efekty nie są wystarczające. Do tej pory jedynym rozwiązaniem na pozbycie się uporczywej, trudnej do zredukowania ilości tkanki tłuszczowej była chirurgiczna liposukcja. Wciąż jest to bardzo skuteczna metoda, ale dość inwazyjna.

 

Wszystkie oferowane w AURI zabiegi mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej są zabiegami skutecznymi i bezpiecznymi. Dostępne w gabinecie zabiegi oraz preparaty są jednymi z najbezpieczniejszych iniekcyjnych zabiegów redukujących tkankę tłuszczową. Wszystkie przeprowadzane zabiegi cechuje mniejsza urazowość, pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego. Zabiegi przeprowadzane w Gabinecie AURI są bezbolesne, nie pozostawiają żadnych śladów na skórze, a utrata w obwodzie miejsca poddanego zabiegowi jest widoczna natychmiast. Urządzenia redukujące tkankę tłuszczową dostępne są na miejscu.

 

Zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej można zastosować w tych miejscach, gdzie tkanka tłuszczowa bardzo opornie reaguje na dietę i ćwiczenia:

  • okolica ramion
  • fałdy na plecach poniżej żeber
  • brzuch
  • biodra
  • „bryczesy”
  • okolica podpośladkowa
  • wewnętrzna strona ud
  • wewnętrzna strona kolan
  • podwójny podbródek

Sprawdź również

Call Now Button