LABIOPLASTYKA

Labioplastyka – zmniejszenie warg sromowych

Dla kogo jest przezanczony zabieg: Zabieg przezanczony jest dla kobiet, które mają przerośnięte wargi sromowe co prowadzi do bólu, zwiększa prawdopodobieństwo obtarć, bólu, nawracających stanów zapalnych. Jak i w sytuacjach gdy jest to problem natury estetycznej

 

Czas trwania zabiegu: 60 min

 

Specjalista wykonujący zabieg: lekarz

 

Cena:   od 5000 pln

 

Wskazania

 • anatomiczny przerost warg sromowych mniejszych.
 • gdy rozmiar warg sromowych mniejszych jest przyczyną stanów zapalnych, otarć, obrzęków i podrażnień.
 • gdy noszenie dopasowanego ubrania jest przyczyną nawracających dolegliwości zapalnych i bólowych.
 • Gdy wielkość warg sromowych mniejszych stanowi problem natury estetycznej.

 

Labioplastyka polega na zmniejszeniu warg sromowych większych lub/i mniejszych, a także ich modelowaniu przy użyciu specjalistycznej końcówki laserowej lub RF Sectum. Nadmiar tkanki wargi sromowej obcinany jest laserowo. Labiopllastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Zalety zabiegu labioplastyki

Zabiegi labioplastyki wykonywane laserem lub RF Sectum są bezpieczniejsze i oferują lepsze efekty niż te przeprowadzone skalpelem.

Laser/RF SECTUM stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzęk obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas gojenia.

Laser/RF SECTUM nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

 

Przygotowanie do zabiegu

 1. Konsultacja z ginekologiem – analiza ogólnego stanu zdrowia oraz zdrowia intymnego pacjentki, rozmowa na temat motywacji do zabiegu, badanie ginekologiczne z wykluczeniem stanów zapalnych w obrębie sromu i pochwy.
 2. Badania cytologiczne.
 3. Na 2 tyg. przed planowanym terminem operacji nie wolno zażywać aspiryny ani jej pochodnych ( np. Acard ), Wit.E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych.
 4. Należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed zabiegiem.
 5. Należy poinformować lekarza o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tyg. przed planowanym zabiegiem operacyjnym.
 6. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

 

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka powinna przez około 7 dni prowadzić oszczędzający tryb życia oraz przez 4 tygodnie konieczne jest zachowanie abstynencji seksualnej. Po 2 tygodniach od zabiegu zaplanowana jest wizyta kontrolna.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża,
 • miesiączka,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • infekcje w okolicy sromu i pochwy,
 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe.

 

Sprawdź również

NROSE

Protokół NROSE Pierwszy Holistyczny Protokół Dedykowany Do odmłodzenia strefy intymnej Czy wiedziałaś

O-shot

O-shot to skrócona nazwa zabiegu Orgasm Shot. Jest to metoda, która pozwala

Call Now Button