WYPEŁNIANIE WARG SROMOWYCH

Wypełnianie warg sromowych – modelowanie warg sromowych własnym tłuszczem

Dla kogo jest przezanczony zabieg: Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które chcą zmienić kształ warg sromowych lub których wargi sromowe zostały pozbawione tkanki tłuszczowej przy intensywnym chudnięciu lub w okresie menopauzy

 

Czas trwania zabiegu: od 60 min

 

Przygotowanie do zabiegu: Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Przed zabiegiem należy jedynie wydepilować intymne części ciała.

 

Rekonwalescencja: Po zabiegu, gdy znieczulenie przestanie działać, może być odczuwalny niewielki ból w miejscu podania preparatu. Jest to jednak uczucie przemijające. Poza tym, zabieg nie powoduje skutków ubocznych.

 

Specjalista wykonujący zabieg: lekarz

 

Cena: 2900

 

Wskazania

  • chęć zmiany kształtu warg sromowych
  • wady rozwoju anatomicznego
  • zbyt małe wargi sromowe, co skutkuje niedostateczną ochroną narządów rodnych (infekcje i podrażnienia)
  • cienka skóra i postępujący zanik tkanki tłuszczowej w przypadku kobiet w okresie około- i menopauzalnym, po przebytej chemioterapii oraz po znacznej utracie wagi

 

Czemu służy zabieg powiększania warg sromowych?

Coraz więcej kobiet przyznaje się do odczuwania dyskomfortu dotyczącego niewłaściwej objętości warg sromowych. W związku z tym pragnie też zmienić ich kształt, dzięki czemu będą mogły czuć się w pełni kobieco. Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, opracowano specjalistyczne wypełniacze, przeznaczone do stosowania w okolicach intymnych.

 

W jaki sposób powiększa się wargi sromowe?

 

Metoda powiększenia warg sromowych polega na wprowadzeniu preparatu z zagęszczonym kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem przy pomocy kaniuli w wargi sromowe większe i wprowadzeniu środka po powierzchni, jaka została objęta zabiegiem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, trwa około 30 minut.

 

Wypełnienie warg sromowych jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, z jego pomocą można wymodelować okolice intymne. Wpływa to na lepszą ochronę narządów położonych głębiej, gdyż wypełnienie warg sromowych może zmniejszyć ryzyko zakażeń, otarć czy ewentualnych podrażnień.

Wargi sromowe modeluje się między innymi przy pomocy popularnego kwasu hialuronowego. Nawadnia on doskonale skórę oraz śluzówkę, a także wpływa na zwiększenie produkcji nowego kolagenu przez fibroblasty. Kolagen natomiast odmłodzi okolice poddane terapii.

 

Wargi sromowe można również wypełnić własnym tłuszczem. Najpierw od pacjenta należy pobrać tkankę tłuszczową, później tkanka ta musi być poddana specjalnej technologii, która uzyska tłuszcz bogaty w komórki macierzyste. Zabieg przeszczepu tłuszczu polecany jest zwłaszcza kobietom znajdującym się w trakcie menopauzy albo po tym okresie.

 

Efekty

Modelowanie warg sromowych zalecane jest przede wszystkim, aby przywrócić ich objętość oraz elastyczność. Wpływają na zwiększenie odporności na podrażnienia oraz uszkodzenia, zwiększają również satysfakcję ze współżycia seksualnego. Wszelkie sposoby powiększania warg sromowych z zastosowaniem kwasu hialuronowego czy też komórek tłuszczowych prowadzą do ingerencji żelu albo tkanki z zastanymi komórkami. Uzyskany efekt to przede wszystkim odżywienie, nawilżenie skóry, staje się ona lśniąca, jędrna i gładka. Wargi uwypuklają się i powiększają. Rezultaty są widoczne już po zakończeniu zabiegu.

 

 

 

 

Sprawdź również

Call Now Button